Anguilla – wyspa na Morzu Karaibskim w archipelagu Wysp Nawietrznych (Małe Antyle), terytorium zależne Wielkiej Brytanii. Składa się z wysp Anguilla (88 km²), Sombero (5 km²) oraz kilku mniejszych. Anguilla jest terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii (overseas territory of the UK) o szerokiej autonomii wewnętrznej.

 

W ocenie autora miejsce uzyskało pięć na dziesięć możliwych gwiazdek - 5/10

Gwiazdki, maksymalnie 10, są subiektywną oceną autora, czy warto jechać 
i nie muszą być zgodne z punktacją kategorii przedstawioną w tabeli poniżej.

 

4.9Overall7Bezpieczeństwo7Drogo czy tanio8Stosunek ceny do wartości5Egzotyka, inność5Fajne, interesujące społeczeństwa | stosunek do turystów | ciekawe plemiona1Zabytki, muzea5Krajobrazy, architektura3Hotele4Jedzenie5Aktywny wypoczynek, plażowanie itp6Przyroda, parki, zoo, zwierzęta7Klimat3Drogi, komunikacja, transport, swoboda podróżowania4Wizy, łatwość przekraczania granicy3Atrakcje, teatry, shows, ciekawostki, muzyka, kluby

Informacja o systemie punktów

Witamy na jechcniejechac.pl. Strona powstała po to, aby umożliwić Państwu szybkie zapoznanie się z plusami i minusami miejsca w które się wybieracie.

Aby było jaśniej przygotowaliśmy dwa systemy ocen. Jeden obiektywny, oparty na systemie punktów za ważne dla większości podróżujących elementy składające się na ogląd kraju, takie jak bezpieczeństwo, ceny, klimat czy architektura.

Oraz drugi, całkowicie subiektywny, oparty o system gwiazdek, będący odzwierciedleniem tego jakie wrażenie zrobił na nas kraj, czy miejsce.