EErytrea  oficjalnie Państwo Erytrea (tigrinia ኤርትራ – Ertra, ሃግሬ ኤርትራ – Hagere Ertra; arab. إرتري – Iritrija, دولة إرتري – Daulat Iritrija) – państwo w Afryce Wschodniej, położone nad Morzem Czerwonym. Graniczy z Etiopią (912 km), Dżibuti (109 km) i Sudanem (605 km). Erytrea liczy 121,1 tys. km² powierzchni. W 2013 roku w Erytrei mieszkało 5,7 mln mieszkańców. 

3.4Overall0Bezpieczeństwo7Drogo czy tanio6Stosunek ceny do wartości5Egzotyka, inność4Fajne, interesujące społeczeństwa | stosunek do turystów | ciekawe plemiona1Zabytki, muzea8Krajobrazy, architektura1Hotele2Jedzenie1Aktywny wypoczynek, plażowanie itp.6Przyroda, parki, zoo, zwierzęta8Klimat2Drogi, komunikacja, transport, swoboda podróżowania0Wizy, łatwość przekraczania granicy0Atrakcje, teatry, shows, ciekawostki, muzyka, kluby

Erytrea zajmuje północną część Wyżyny Abisyńskiej. Najwyższym szczytem jest Soira (według różnych źródeł Soira mierzy 3013 m lub 3018 m n.p.m.). Rozciągłość z północy na południe wynosi 950 km. Linia brzegowa jest słabo rozwinięta, w środkowej części Erytrei znajdują się głęboko wcięte w ląd zatoki. Przy zatokach znajdują się liczne wysepki oraz rafy koralowe (największy archipelag – Dahlak). Przybrzeżne niziny mają klimat zwrotnikowy suchy (roczne opady poniżej 200 mm). Niziny te są jednym z najgorętszych miejsc na Ziemi (średnia temperatura roczna wynosi 30 stopni Celsjusza). Na Wyżynie Abisyńskiej klimat jest bardziej wilgotny (roczne opady ok. 600 mm) i chłodniejszy.

W Erytrei nie przestrzega się praw człowieka. Według działaczy praw człowieka, Erytrea jest totalitarnym państwem. W 2017 Erytrea znalazła się na 179. miejscu w w rankingu organizacji obrony wolności prasy „Reporterzy bez Granic”, dotyczącego wolności mediów[9]. W kraju nie ma niezależnych sądów ani mediów. Ostatni zagraniczny korespondent został wydalony z Erytrei w 2006 roku.

Stolicą jest Asmara (578,9 tys. mieszkańców).

51 punktów(-y) (34%)

Lp Kategoria Ocena
1 Bezpieczeństwo 0
2 Drogo czy tanio 7
3 Stosunek ceny do wartości 6
4 Egzotyka, inność 5
5 Fajne, interesujące społeczeństwa | stosunek do turystów | ciekawe plemiona 4
6 Zabytki, muzea 1
7 Krajobrazy, architektura 8
8 Hotele 1
9 Jedzenie 2
10 Aktywny wypoczynek, plażowanie itp. 1
11 Przyroda, parki, zoo, zwierzęta 6
12 Klimat 8
13 Drogi, komunikacja, transport, swoboda podróżowania 2
14 Wizy, łatwość przekraczania granicy 0
15 Atrakcje, teatry, shows, ciekawostki, muzyka, kluby 0
  Razem punktów: 51
Informacja o systemie punktów

Witamy na jechcniejechac.pl. Strona powstała po to, aby umożliwić Państwu szybkie zapoznanie się z plusami i minusami miejsca w które się wybieracie.

Aby było jaśniej przygotowaliśmy dwa systemy ocen. Jeden obiektywny, oparty na systemie punktów za ważne dla większości podróżujących elementy składające się na ogląd kraju, takie jak bezpieczeństwo, ceny, klimat czy architektura.

Oraz drugi, całkowicie subiektywny, oparty o system gwiazdek, będący odzwierciedleniem tego jakie wrażenie zrobił na nas kraj, czy miejsce.

Stanowczo odradzamy.
Wydaje nam się, że podróż do tego miejsca nie jest wystarczająco bezpieczna.
W ocenie autora miejsce uzyskało cztery na dziesięć możliwych gwiazdek - 4/10

Gwiazdki, maksymalnie 10, są subiektywną oceną autora, czy warto jechać
i nie muszą być zgodne z punktacją kategorii przedstawioną w tabeli poniżej.