LLas Vegas – Większość ma wyobrażenie, że Las Vegas to ulice pełne migających neonów i kasyna z tysiącami maszyn do gry. Jest i to, ale wiedzcie, że Las Vegas to przede wszystkim wyśmienite miejsce do zabawy.

To wielkie, piękne hotele z basenami, salami widowiskowymi, przedstawieniami i atrakcjami, które mają przyciągnąć publiczność. To restauracje, nocne kluby, dyskoteki, muzea i wystawy. Koncerty gwiazd, mecze sportowe. Część tych atrakcji jest bezpłatna i ogólnodostępna, inne kosztują. A to wszystko w cudownym, tropikalnym klimacie. Ale po kolei.

Prawie każde kasyno ma coś ciekawego do pokazania i można je zwiedzać jako ciekawy przykład architektury, sztuki czy ludzkiego szaleństwa. Cesars Palace – wnętrza w stylu rzymskich pałaców, z fontannami, rzeźbami, kolumnami i marmurem. Luxor – monstrualna piramida, udekorowana w stylu egipskim, specjalizuje się w wystawach (zwiedzałem tam dużą ekspozycję na temat „Titanica”, z rekonstrukcją olbrzymiej klatki schodowej, wyłowionymi z głębin elementami wyposażenia i częściami statku). Bellagio – najpiękniejszy na świecie pokaz fontann tańczących przy muzyce. Warto obejrzeć też instalacje płynnej czekolady – dwie tony czarnej i białej czekolady przelewające się po kryształowych muszlach. Circus Circus – bezpłatne pokazy cyrkowe. MGM – pokaz tygrysów albinosów. Venetian – rejsy gondolą ze śpiewem po weneckich kanałach! Paris – panorama z wieży Ei a. Do tego walka pirackich żaglowców i wybuch wulkanu.

7.2Overall9Bezpieczeństwo6Drogo czy tanio7Stosunek ceny do wartości7Egzotyka, inność3Fajne, interesujące społeczeństwa | stosunek do turystów | ciekawe plemiona6Zabytki, muzea10Krajobrazy, architektura10Hotele7Jedzenie6Aktywny wypoczynek, plażowanie itp.9Przyroda, parki, zoo, zwierzęta9Klimat10Drogi, komunikacja, transport, swoboda podróżowania2Wizy, łatwość przekraczania granicy

Większość kasyn skupiona jest przy głównej ulicy – Stripie, która mieni się światłem i przyciąga tłumy. To za darmo. Za dolary wieczorem mamy do wyboru około trzydziestu kabaretowo-cyrkowo-teatralnych show, a w ich ramach pokazy taneczne, cyrkowe, muzyczne, erotyczne, magiczne, sportowo-wyczynowe i inne. Widziałem tam Katarinę Witt, enerdowską mistrzynię olimpijską w jeździe gurowej na łyżwach. Zaprezentowała niesamowitą klasę na okrągłym, miniaturowym lodowisku o średnicy czterech metrów wykonując niezliczone skoki, tulupy i piruety. Znana z wyjątkowej urody gwiazda tańczyła na lodzie w niezwykle skąpym bikini, co było dodatkowym walorem jej występów. Natomiast moja żona i jej koleżanki do dziś wspominają pokaz chippendalesów. Ja nie widziałem, ale sam je tam zaprosiłem, co podobno świadczy o moim geniuszu.

(...)

Pobyt w Vegas winien być zaplanowany na minimum cztery dni i obejmować wycieczkę do Wielkiego Kanionu − z zaliczeniem Zapory Hoovera i kultowej szosy 66. W okolicy Vegas jest też kilka wartych odwiedzenia parków narodowych. Warto odwiedzić też słynny Lombard i przywitać się z jego znanymi z telewizji gwiazdami. Wyjeżdżającym daję dwie bezcenne rady: 1. Nie grajcie! 2. Zaplanujcie pobyt od poniedziałku do piątku, bowiem ten sam pokój w weekend kosztuje 3−4 razy więcej. Świadczy to o tym, że Amerykanie traktują pracę poważnie i do odpoczynku służy im tylko koniec tygodnia. Dla odmiany − we Włoszech, gdy w górach zaświeci słońce, od razu roi się od narciarzy. Włosi zawsze znajdują czas, by poszaleć na słonecznym stoku przez kilka godzin. Jak załatwiają urlop w pracy? To już ich włoska tajemnica.

Las Vegas – jechać koniecznie!

 

111 punktów(-y) (78%)

Lp Kategoria Ocena
1 Bezpieczeństwo 9
2 Drogo czy tanio 6
3 Stosunek ceny do wartości 7
4 Egzotyka, inność 7
5 Fajne, interesujące społeczeństwa | stosunek do turystów | ciekawe plemiona 3
6 Zabytki, muzea 6
7 Krajobrazy, architektura 10
8 Hotele 10
9 Jedzenie 7
10 Aktywny wypoczynek, plażowanie itp. 6
11 Przyroda, parki, zoo, zwierzęta 9
12 Klimat 9
13 Drogi, komunikacja, transport, swoboda podróżowania 10
14 Wizy, łatwość przekraczania granicy 2
15 Atrakcje, teatry, shows, ciekawostki, muzyka, kluby 10
  Razem punktów: 111

Opis