LLas Vegas – Większość ma wyobrażenie, że Las Vegas to ulice pełne migających neonów i kasyna z tysiącami maszyn do gry. Jest i to, ale wiedzcie, że Las Vegas to przede wszystkim wyśmienite miejsce do zabawy.

To wielkie, piękne hotele z basenami, salami widowiskowymi, przedstawieniami i atrakcjami, które mają przyciągnąć publiczność. To restauracje, nocne kluby, dyskoteki, muzea i wystawy. Koncerty gwiazd, mecze sportowe. Część tych atrakcji jest bezpłatna i ogólnodostępna, inne kosztują. A to wszystko w cudownym, tropikalnym klimacie. Ale po kolei.

Prawie każde kasyno ma coś ciekawego do pokazania i można je zwiedzać jako ciekawy przykład architektury, sztuki czy ludzkiego szaleństwa. Cesars Palace – wnętrza w stylu rzymskich pałaców, z fontannami, rzeźbami, kolumnami i marmurem. Luxor – monstrualna piramida, udekorowana w stylu egipskim, specjalizuje się w wystawach (zwiedzałem tam dużą ekspozycję na temat „Titanica”, z rekonstrukcją olbrzymiej klatki schodowej, wyłowionymi z głębin elementami wyposażenia i częściami statku). Bellagio – najpiękniejszy na świecie pokaz fontann tańczących przy muzyce. Warto obejrzeć też instalacje płynnej czekolady – dwie tony czarnej i białej czekolady przelewające się po kryształowych muszlach. Circus Circus – bezpłatne pokazy cyrkowe. MGM – pokaz tygrysów albinosów. Venetian – rejsy gondolą ze śpiewem po weneckich kanałach! Paris – panorama z wieży Ei a. Do tego walka pirackich żaglowców i wybuch wulkanu.

7.2Overall9Bezpieczeństwo6Drogo czy tanio7Stosunek ceny do wartości7Egzotyka, inność3Fajne, interesujące społeczeństwa | stosunek do turystów | ciekawe plemiona6Zabytki, muzea10Krajobrazy, architektura10Hotele7Jedzenie6Aktywny wypoczynek, plażowanie itp.9Przyroda, parki, zoo, zwierzęta9Klimat10Drogi, komunikacja, transport, swoboda podróżowania2Wizy, łatwość przekraczania granicy

Większość kasyn skupiona jest przy głównej ulicy – Stripie, która mieni się światłem i przyciąga tłumy. To za darmo. Za dolary wieczorem mamy do wyboru około trzydziestu kabaretowo-cyrkowo-teatralnych show, a w ich ramach pokazy taneczne, cyrkowe, muzyczne, erotyczne, magiczne, sportowo-wyczynowe i inne. Widziałem tam Katarinę Witt, enerdowską mistrzynię olimpijską w jeździe gurowej na łyżwach. Zaprezentowała niesamowitą klasę na okrągłym, miniaturowym lodowisku o średnicy czterech metrów wykonując niezliczone skoki, tulupy i piruety. Znana z wyjątkowej urody gwiazda tańczyła na lodzie w niezwykle skąpym bikini, co było dodatkowym walorem jej występów. Natomiast moja żona i jej koleżanki do dziś wspominają pokaz chippendalesów. Ja nie widziałem, ale sam je tam zaprosiłem, co podobno świadczy o moim geniuszu.

(...)

Pobyt w Vegas winien być zaplanowany na minimum cztery dni i obejmować wycieczkę do Wielkiego Kanionu − z zaliczeniem Zapory Hoovera i kultowej szosy 66. W okolicy Vegas jest też kilka wartych odwiedzenia parków narodowych. Warto odwiedzić też słynny Lombard i przywitać się z jego znanymi z telewizji gwiazdami. Wyjeżdżającym daję dwie bezcenne rady: 1. Nie grajcie! 2. Zaplanujcie pobyt od poniedziałku do piątku, bowiem ten sam pokój w weekend kosztuje 3−4 razy więcej. Świadczy to o tym, że Amerykanie traktują pracę poważnie i do odpoczynku służy im tylko koniec tygodnia. Dla odmiany − we Włoszech, gdy w górach zaświeci słońce, od razu roi się od narciarzy. Włosi zawsze znajdują czas, by poszaleć na słonecznym stoku przez kilka godzin. Jak załatwiają urlop w pracy? To już ich włoska tajemnica.

Las Vegas – jechać koniecznie!

 

111 punktów(-y) (78%)

Lp Kategoria Ocena
1 Bezpieczeństwo 9
2 Drogo czy tanio 6
3 Stosunek ceny do wartości 7
4 Egzotyka, inność 7
5 Fajne, interesujące społeczeństwa | stosunek do turystów | ciekawe plemiona 3
6 Zabytki, muzea 6
7 Krajobrazy, architektura 10
8 Hotele 10
9 Jedzenie 7
10 Aktywny wypoczynek, plażowanie itp. 6
11 Przyroda, parki, zoo, zwierzęta 9
12 Klimat 9
13 Drogi, komunikacja, transport, swoboda podróżowania 10
14 Wizy, łatwość przekraczania granicy 2
15 Atrakcje, teatry, shows, ciekawostki, muzyka, kluby 10
  Razem punktów: 111

Opis
Informacja o systemie punktów

Witamy na jechcniejechac.pl. Strona powstała po to, aby umożliwić Państwu szybkie zapoznanie się z plusami i minusami miejsca w które się wybieracie.

Aby było jaśniej przygotowaliśmy dwa systemy ocen. Jeden obiektywny, oparty na systemie punktów za ważne dla większości podróżujących elementy składające się na ogląd kraju, takie jak bezpieczeństwo, ceny, klimat czy architektura.

Oraz drugi, całkowicie subiektywny, oparty o system gwiazdek, będący odzwierciedleniem tego jakie wrażenie zrobił na nas kraj, czy miejsce.

W ocenie autora miejsce uzyskało dziesięć na dziesięć możliwych gwiazdek - 10/10

Gwiazdki, maksymalnie 10, są subiektywną oceną autora, czy warto jechać
i nie muszą być zgodne z punktacją kategorii przedstawioną w tabeli poniżej.