IIndie  (hindi: भारत) Republika Indii (hindi: भारत गणराज्य)  – państwo położone w Azji Południowej, zajmujące większość subkontynentu indyjskiego. Najsłynniejsze zabytki Indii to Tadź Mahal, Czerwony Fort i zespół świątyń w Khajuraho.

7.1Overall3Bezpieczeństwo9Drogo czy tanio7Stosunek ceny do wartości10Egzotyka, inność8Fajne, interesujące społeczeństwa | stosunek do turystów | ciekawe plemiona10Zabytki, muzea9Krajobrazy, architektura6Hotele9Jedzenie9Aktywny wypoczynek, plażowanie itp.7Przyroda, parki, zoo, zwierzęta8Klimat4Drogi, komunikacja, transport, swoboda podróżowania5Wizy, łatwość przekraczania granicy2Atrakcje, teatry, shows, ciekawostki, muzyka, kluby

Od północy Indie są ograniczone przez łańcuchy górskie: Karakorum i Himalaje. Z Indiami graniczą: Pakistan na północnym zachodzie, Chiny, Nepal oraz Bhutan na północy, Mjanma i Bangladesz na północnym wschodzie, Sri Lanka przez zatokę Mannar i cieśninę Palk na południowym wschodzie. Od południowego zachodu kraj otaczają wody Morza Arabskiego, zaś od południowego wschodu Zatoki Bengalskiej i Morza Andamańskiego. Do Indii należy archipelag Lakkadiwówleżący na Morzu Arabskim 450 km na zachód od wybrzeży kraju oraz leżące w Zatoce Bengalskiej archipelagi Andamanów i Nikobarów.

Najwyższym punktem jest ośmiotysięcznik Kanczendzonga położony w Himalajach na granicy z Nepalem wznoszący się na wysokość 8586 m n.p.m.

Ludność: 1,22 mld (2013) – Indie są drugim państwem na świecie (po Chinach) pod względem liczby ludności. Stolicą Indii jest Nowe Delhi (0,3 mln mieszk.), największe miasto Mumbaj – 16,4 mln mieszkańców (zespół miejski: 20,4 mln).

W 2015 roku kraj ten odwiedziło 8,027 mln. turystów (4,5% więcej niż w roku poprzednim), generując dla niego przychody na poziomie 21,013 mld dolarów. Najsłynniejsze zabytki Indii to Tadź Mahal, Czerwony Fort i zespół świątyń w Khajuraho.

 

106 punktów(-y) (70%)

Lp Kategoria Ocena
1 Bezpieczeństwo 3
2 Drogo czy tanio 9
3 Stosunek ceny do wartości 7
4 Egzotyka, inność 10
5 Fajne, interesujące społeczeństwa | stosunek do turystów | ciekawe plemiona 8
6 Zabytki, muzea 10
7 Krajobrazy, architektura 9
8 Hotele 6
9 Jedzenie 9
10 Aktywny wypoczynek, plażowanie itp. 9
11 Przyroda, parki, zoo, zwierzęta 7
12 Klimat 8
13 Drogi, komunikacja, transport, swoboda podróżowania 4
14 Wizy, łatwość przekraczania granicy 5
15 Atrakcje, teatry, shows, ciekawostki, muzyka, kluby 2
  Razem punktów: 106
Informacja o systemie punktów

Witamy na jechcniejechac.pl. Strona powstała po to, aby umożliwić Państwu szybkie zapoznanie się z plusami i minusami miejsca w które się wybieracie.

Aby było jaśniej przygotowaliśmy dwa systemy ocen. Jeden obiektywny, oparty na systemie punktów za ważne dla większości podróżujących elementy składające się na ogląd kraju, takie jak bezpieczeństwo, ceny, klimat czy architektura.

Oraz drugi, całkowicie subiektywny, oparty o system gwiazdek, będący odzwierciedleniem tego jakie wrażenie zrobił na nas kraj, czy miejsce.

W ocenie autora miejsce uzyskało dziewięć na dziesięć możliwych gwiazdek - 9/10

Gwiazdki, maksymalnie 10, są subiektywną oceną autora, czy warto jechać
i nie muszą być zgodne z punktacją kategorii przedstawioną w tabeli poniżej.