Austria. W Austrii jest fajnie, dopóki wszystko gra. Biada wam jednak, jeżeli coś pójdzie nie tak. Wtedy robi się niebezpiecznie. Wychodzą na powierzchnię różne fobie, uprzedzenia i lokalne interesy.

 

Uważam że nie jest to dobre miejsce na wakacje. Oczywiście jest blisko, w zasięgu wyskoku autem, więc chętni zawsze się znajdą. Ale lepsze warunki są we Włoszech i Francji. Poza tym w tych krajach jest cieplej niż w Austrii.

(...)

Nie poważają nas i nie lubią. Nie ma po co tracić tam pieniędzy, skoro jest tyle innych fajnych miejsc. Jeśli chodzi o pozytywy, to trzeba przyznać, że Austriacy mają wiele całkiem nowych apartamentów w przystępnej cenie, więc jeżeli jest śnieg, na stoku na pewno będzie dobra jazda. Kraj jest górzysty i miejsc do szusowania sporo. Niemniej zawsze należy upewnić się, że w wybranej okolicy jest śnieg, bo czasem go brakuje.

Atrakcją jest zjazd prawdziwym bobslejem po olimpijskiej trasie w Innsbrucku. Bobsleje są stare i prowadzą je emerytowani zawodnicy, ale to nie znaczy, że nie będzie emocji.   Click to Tweet

Będą i na pewno zapamiętacie zjazd lodową rynną, a jeśli nie zapamiętacie, to nie szkodzi – dostaniecie dyplom z pamiątkowym zdjęciem na bobsleju.

(...)

 

 
W ocenie autora miejsce uzyskało pięć na dziesięć możliwych gwiazdek - 5/10

Gwiazdki, maksymalnie 10, są subiektywną oceną autora, czy warto jechać 

i nie muszą być zgodne z punktacją kategorii przedstawioną w tabeli poniżej. 

Klagenfurt, Salzburg i Wiedeń – to miejsca, gdzie działa odjazdowy klub dla panów o nazwie Babylon. Na Fashion TV reklamowany był przez modelki z anielskimi skrzydłami – pamiętacie? Dla odważnych miłośników kobiecych wdzięków Babylon jest wręcz stworzony.

No i wreszcie sam Wiedeń. Podobno ocalił go Sobieski z polską husarią. Nic tam o tym nie przypomina i nikt tego nie pamięta. Jest trochę barokowych pamiątek po Habsburgach, piękne pałace, katedra św. Stefana i efektowny Ring. Polecam Muzeum Historii Sztuki oraz Albertinę. Klimatyczne są imprezy z winem i harmonią, urządzane w starym tramwaju krążącym po ulicach centrum. Jest też Prater – słynne historyczne wesołe miasteczko z wielkim diabelskim młynem – trochę przereklamowane, ale ciągle tłumne i kolorowe nocą.

(...)

Piękny jest Linz i wiele innych urokliwych historycznych miasteczek. Piękna jest Koryntia: południowa strona Alp. Austria dysponuje szerokim wachlarzem szlaków turystycznych – pieszych, samochodowych i rowerowych. Urozmaiceniem są zamki, zachowane w dobrym stanie, z wnętrzami udostępnionymi do zwiedzania – niektóre nawet przerobione na hotele. W każdej wsi i miejscowości są gasthausy i pensiony o różnych cenach i kategoriach.

{rating} 

 

71 punktów (47%)

Lp Kategoria Ocena
1 Bezpieczeństwo 3
2 Drogo czy tanio 2
3 Stosunek ceny do wartości 3
4 Egzotyka, inność 1
5 Fajne, interesujące społeczeństwa | stosunek do turystów | ciekawe plemiona 3
6 Zabytki, muzea 7
7 Krajobrazy, architektura 7
8 Hotele 7
9 Jedzenie 4
10 Aktywny wypoczynek, plażowanie itp. 5
11 Przyroda, parki, zoo, zwierzęta 5
12 Klimat 4
13 Drogi, komunikacja, transport, swoboda podróżowania 6
14 Wizy, łatwość przekraczania granicy 9
15 Atrakcje, teatry, shows, ciekawostki, muzyka, kluby 5
  Razem punktów: 71
Informacja o systemie punktów

Witamy na jechcniejechac.pl. Strona powstała po to, aby umożliwić Państwu szybkie zapoznanie się z plusami i minusami miejsca w które się wybieracie.

Aby było jaśniej przygotowaliśmy dwa systemy ocen. Jeden obiektywny, oparty na systemie punktów za ważne dla większości podróżujących elementy składające się na ogląd kraju, takie jak bezpieczeństwo, ceny, klimat czy architektura.

Oraz drugi, całkowicie subiektywny, oparty o system gwiazdek, będący odzwierciedleniem tego jakie wrażenie zrobił na nas kraj, czy miejsce.

W ocenie autora miejsce uzyskało pięć na dziesięć możliwych gwiazdek - 5/10

Gwiazdki, maksymalnie 10, są subiektywną oceną autora, czy warto jechać
i nie muszą być zgodne z punktacją kategorii przedstawioną w tabeli poniżej.