NNiemcy - Hannower stolica kraju związkowego Dolna Saksonia (niem. Niedersachsen) oraz związku komunalnego Region Hanower.

4.7Overall10Bezpieczeństwo4Drogo czy tanio5Stosunek ceny do wartości1Egzotyka, inność4Fajne, interesujące społeczeństwa | stosunek do turystów | ciekawe plemiona2Zabytki, muzea1Krajobrazy, architektura7Hotele6Jedzenie2Aktywny wypoczynek, plażowanie itp.0Przyroda, parki, zoo, zwierzęta4Klimat9Drogi, komunikacja, transport, swoboda podróżowania10Wizy, łatwość przekraczania granicy5Atrakcje, teatry, shows, ciekawostki, muzyka, kluby

Leży nad rzeką Leine. Rozwinięty przemysł środków transportu (samochody, lokomotywy, wagony), elektrotechniczny (zakłady Telefunken), chemiczny, włókienniczy, gumowy Continental AG i spożywczy (czekolada).

Siedziba Stowarzyszenia Krajowego (Landesverband) Technisches Hilfswerk obejmującego swym zasięgiem landy Dolna Saksonia oraz Brema.

Miasto dzieli się na trzynaście okręgów administracyjnych (Stadtbezirk): Ahlem-Badenstedt-Davenstedt, Bothfeld-Vahrenheide, Buchholz-Kleefeld, Döhren-Wülfel, Herrenhausen-Stöcken, Kirchrode-Bemerode-Wülferode, Linden-Limmer, Misburg-Anderten, Mitte, Nord, Ricklingen, Südstadt-Bult oraz Vahrenwald-List. Okręgi te dzielą się na 51 dzielnic (Stadtteil).

W 1871 roku wraz z Królestwem Prus prowincja i miasto znalazły się w granicach zjednoczonych Niemiec. W 1900 roku Hanower był 10. największym miastem Niemiec. W czasie II wojny światowej został silnie zniszczony wskutek bombardowań. W 1945 znalazł się w brytyjskiej strefie okupacyjnej Niemiec. 23 sierpnia 1946 został stolicą nowo utworzonego kraju Hanower, który istniał 92 dni. Z połączenia Hanoweru oraz wolnych krajów Brunszwiku, Oldenburga i Schaumburg-Lippe jeszcze w 1946 utworzono kraj związkowy Dolna Saksonia, w którym Hanower pełni funkcję stołeczną. W 2014 roku Hanower był trzynastym pod względem wielkości miastem Niemiec. W mieście zamieszkują liczne grupy obcokrajowców, najliczebniejsze stanowią przybysze z Turcji, Polski i Grecji.

W mieście odbywają się międzynarodowe targi przemysłowe pn. Targi Hanowerskie (Hannover Messe) określane przez wiele źródeł jako największe na świecie. Od 1986 co roku odbywają się tu największe targi IT na świecie zwane CeBIT. W 2000 Hanower był gospodarzem Światowej Wystawy Expo 2000.

Za: Wikipedia

71 punktów(-y) (47%)

Lp Kategoria Ocena
1 Bezpieczeństwo 10
2 Drogo czy tanio 4
3 Stosunek ceny do wartości 5
4 Egzotyka, inność 1
5 Fajne, interesujące społeczeństwa | stosunek do turystów | ciekawe plemiona 4
6 Zabytki, muzea 2
7 Krajobrazy, architektura 1
8 Hotele 7
9 Jedzenie 6
10 Aktywny wypoczynek, plażowanie itp. 2
11 Przyroda, parki, zoo, zwierzęta 1
12 Klimat 4
13 Drogi, komunikacja, transport, swoboda podróżowania 9
14 Wizy, łatwość przekraczania granicy 10
15 Atrakcje, teatry, shows, ciekawostki, muzyka, kluby 5
  Razem punktów: 71